A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Warsztaty muzykoterapeutyczne „Z muzyką od poczęcia” - II edycja

Projektem edukacyjnym, który Opera Krakowska organizuje już drugi sezon są warsztaty muzykoterapeutyczne „Z muzyką od poczęcia”. Zajęcia przeznaczone są dla kobiet w ciąży, które chciałyby poznać techniki muzykoterapii relaksacyjnej, ćwiczenia rozluźniające i oddechowe torem brzusznym, dowiedzieć się jak odczytywać reakcje dziecka na bodźce zewnętrzne czy jak śpiewać kołysanki i piosenki dla dzieci. Spotkania mają na celu pomóc mamom przygotować się do przyjścia na świat dziecka, a także rozwijać zarówno w nich jak i w dzieciach wrażliwość muzyczną. Już od pierwszych tygodni ciąży kobiety, dzięki odpowiednim ćwiczeniom i specjalnie dobranej muzyce, mogą kształtować rozwój swoich dzieci. 

Warsztaty „Z muzyką od poczęcia” prowadzi muzykolożka i muzykoterapeutka Karolina Gwardzik, natomiast materiały pomocnicze dla uczestniczek opracowała fizjoterapeutka Monika Gwardzik. Projekt został wyróżniony w plebiscycie portalu CzasDzieci.pl – Słoneczniki 2017 w kategorii Muzyka. 

Grupa uczestniczek liczy do 20 osób, a spotkania trwają ok. 2 godzin. Pierwsze zajęcia odbyły się 21 października, kolejne zaplanowane są na: 

  • 15 listopada, godz. 17.00
  • 25 listopada, godz. 11.00
  • 2 grudnia 2017, godz. 11.00

Spotkania odbywają się na Antresoli Opery Krakowskiej. Bilety w cenie 6 zł do kupienia w Kasie Opery.

 


Warsztaty „Z muzyką od poczęcia” realizowane są w ramach projektu „Bon Kultury”, będącego inicjatywą Województwa Małopolskiego i regionalnych instytucji kultury.