A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Warsztaty „Na ludową nutę” nagrodzone Słonecznikami 2019!

7.10.2019

fot. Anna Szymańska

Sobotnie popołudnie w Muzeum Lotnictwa Polskiego okazało się dla naszego teatru miłą niespodzianką. Podczas gali rozdania statuetek Złotych Słoneczników warsztaty „Na ludową nutę” zostały docenione w aż dwóch kategoriach – MUZYKA (wyróżnienie) i RUCH (główna nagroda). Statuetkę odebrała Kinga Kużdżał, pomysłodawczyni i koordynatorka zajęć.

Słoneczniki 2019 to nagroda przyznawana od dziewięciu lat przez portal CzasDzieci.pl. Ma ona na celu docenienie najbardziej rozwojowych inicjatyw dedykowanych dzieciom. Przyznawana jest w kategoriach: język, logika, sztuki wizualne, ruch, muzyka i przyroda. W każdej z nich nominowani mogą otrzymać statuetki: Złotego Słonecznika, Nagrodę Rodziców, a także specjalne wyróżnienie jury. Od początku „Słoneczniki” odbywają się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa.

W tym roku Opera Krakowska za organizację warsztatów tanecznych „Na ludową nutę” została wyróżniona przez jury w kategorii MUZYKA, a w kategorii RUCH zdobyła główną nagrodę, czyli statuetkę Złotych Słoneczników. „Na ludową nutę” to cykl spotkań warsztatowo-edukacyjnych Opery Krakowskiej, związanych z poznawaniem folkloru i obyczajów własnego narodu. Poprzez taniec, muzykę i śpiew wzbudzamy u dzieci poczucie własnej tożsamości narodowej, a także ciekawość i otwarcie na otaczający świat. Inicjatorka warsztatów, Kinga Kużdżał, napisała po gali wręczenia statuetek:

Dziękuję za wspólną pracę przy projekcie Alicji Kapuście, Piotrowi Krajewskiemu, Marcinowi Gołdynowi i Karolinie Sularz. Będziemy dalej uczyć, opowiadać, zarażać miłością do tańca, śpiewu i folkloru.

Nominacje do nagrody otrzymał również spektakl „Ongaku” (muzyka i reżyseria: Paweł Wójtowicz, scenografia: Bożena Pędziwiatr). Cieszymy się, że nasz teatr po raz kolejny został doceniony za rozwój najmłodszych i wychowywanie pokoleń przyszłych melomanów.