A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Z muzyką od poczęcia - III edycja warsztatów muzykoterapeutycznych dla kobiet w ciąży

Przyszła mamo! Jeśli chciałabyś poznać techniki muzykoterapii relaksacyjnej, ćwiczenia rozluźniające i oddechowe torem brzusznym, dowiedzieć się jak odczytywać reakcje dziecka na bodźce zewnętrzne czy jak śpiewać kołysanki i piosenki dla dzieci to przyjdź do Opery Krakowskiej na III edycję warsztatów pt. „Z muzyką od poczęcia”.  

Spotkania, które adresowane są do mam i ich dzieci w okresie prenatalnym, pomogą mamom przygotować się do przyjścia na świat dziecka, a także rozwijać zarówno w nich jak i w dzieciach wrażliwość muzyczną. 

- „Muzykoterapią jako metodą leczenia  zaczęto posługiwać się w połowie XX wieku m.in. na oddziałach położniczych. Zauważono korelację między słuchaniem muzyki, rozluźnieniem napięcia mięśniowego, a redukcją bólu” - mówi Karolina Gwardzik, muzykolożka i muzykoterapeutka, prowadząca warsztaty „Z muzyką od poczęcia” w Operze Krakowskiej. - „Jeśli matka nie chce decydować się na medyczne znieczulenie, odpowiednio dobrana muzyka, aktywność i regulacja oddechu - to sposób na łatwiejsze przetrwanie porodu” – dodaje.

Najbliższe terminy spotkań:

  • Czwartek, 17 maja 2018, godz. 17.00
  • Sobota, 2 czerwca 2018, godz. 11.00

Zajęcia prowadzone będą na Antresoli Opery Krakowskiej w grupie do 20 osób i potrwają około dwie godziny. Uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą wygodnego ubrania i obuwia. Bilety w cenie 18 zł są do kupienia w Kasie Opery oraz online na naszej stronie internetowej.

Projekt „Z muzyką od poczęcia” otrzymał od portalu CzasDzieci.pl wyróżnienie w kategorii „Muzyka” jako jedno z najciekawszych i najbardziej rozwojowych inicjatyw dla dzieci w wieku 0-14 lat.