A A A
normalny kontrast | duży kontrast

ZAGRALIŚMY DLA AUSTRALII!

17.02.2020

To był jeden z tych wieczorów, które na długo się zapamiętuje – w sobotę 15 lutego odbył się specjalny koncert charytatywny „Artyści Opery Krakowskiej dla Australii”, z którego cały dochód przeznaczony był na pomoc ofiarom pożarów buszu na tym kontynencie. Wystąpiło trzynastu solistów, którym towarzyszyła Orkiestra Opery Krakowskiej pod batutą Tomasza Tokarczyka. W programie znalazły się arcydzieła literatury operowej od Wolfganga Amadeusza Mozarta po Giacomo Pucciniego.

– Wiadomości, które dochodziły do nas stale, przerodziły się z rozmów w inicjatywę, abyśmy na tej scenie spotkali się z państwem i dali wyraz serca – mówił ze sceny dyrektor Bogusław Nowak, któremu towarzyszyła Anna Piekarczyk z Radia Kraków. W koncercie wziął udział również Jay Watkinson – drugi sekretarz ambasady Australii w Polsce.

– To dla mnie wielki zaszczyt, być tutaj w Krakowie. Chciałbym wyrazić szczere podziękowania od pana ambasadora i pogratulować wam za tę niezwykłą inicjatywę. Cieszymy się, że Australia ma w Polsce takich Przyjaciół – mówił na zakończenie wczorajszego koncertu.

Wystąpili: Agnieszka Cząstka-Niezgódka, Monika Korybalska, Agnieszka Kuk, Paula Maciołek, Katarzyna Oleś-Blacha, Iwona Socha, Karin Wiktor-Kałucka, Jarosław Bielecki, Krzysztof Kozarek, Michał Kutnik, Adam Szerszeń, Adam Sobierajski, Wołodymyr Pańkiw oraz Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.

Za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża (PCK) przekazujemy na konto funduszu pomocy i odbudowy ustanowione przez Australijski Czerwony Krzyż kwotę 26 206 zł.

Koncert objęty był honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego, a patronat medialny sprawowały: TVP Kraków, Radio Kraków oraz Dziennik Polski.

Zespół Opery Krakowskiej składa najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia oraz licznie przybyłej publiczności za wielkoduszność i wsparcie.