A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Zakończyliśmy sezon 2017/2018

Jak co roku, Letnim Festiwalem Opery Krakowskiej, odbywającym się na przełomie czerwca i lipca, zakończyliśmy sezon artystyczny. Obfitował on w wiele spektakli, koncertów i innych wydarzeń specjalnych. W sezonie 2017/2018 przygotowaliśmy pięć premier, z których „Norma” Belliniego, „Anna Bolena” Donizettiego oraz „Gianni Schicchi” Pucciniego i „Pajace” Leoncavalla, połączone w jeden spektakl, to znaczące pozycje repertuaru światowego. „Carminę Burana” Orffa, prezentowaną kilka lat temu na Wawelu, wystawiliśmy z wielkim powodzeniem  jako przedstawienie baletowe na scenie  naszej siedziby. Do najmłodszych widzów skierowaliśmy jeden z „odcinków” naszego cyklu „Pieśń – Teatr Słowa”, zamykając utwory polskich kompozytorów tworzone z myślą o dzieciach w spektakl „Pan Tralaliński”. Podczas  22. edycji Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej mogliśmy przedstawić naszym Widzom znakomitych artystów, a wśród nich gwiazdę światowych scen operowych Aleksandrę Kurzak, którą usłyszeliśmy w koncercie „Arie Oper Świata” oraz tancerzy z renomowanych zespołów baletowych Europy oraz Rosji, którzy zaprezentowali swój program w tegorocznej gali baletowej „Grand pas...!”.

Przygotowaliśmy wiele różnorodnych koncertów – od inaugurującego sezon, poprzez koncerty kolęd, „Koncert SylwestrowyKoncert Noworoczny w Kopalni Soli „Wieliczka”, koncerty karnawałowe w tym tradycyjny „Koncert Ostatkowy, a także koncerty w Nowej Hucie, Nowym Wiśniczu, Miasteczku Śląskim, Miechowie. Dwukrotnie udało nam się  zaprezentować „Napój miłosny” w plenerze – na Rynku w Lanckoronie oraz u stóp  Zamku w Niepołomicach. Pokazaliśmy „Hrabinę Maricę” Kálmána w sali Filharmonii w Rzeszowie oraz na Festiwalu im. Adama Didura w Sanoku.

„Król Roger” Szymanowskiego w reż. M. Znanieckiego został zaprezentowany w ramach  Międzynarodowego Festiwalu „Eurokontext” w Bratysławie. Spektaklem „Szukając Leara: Verdi”, wystawą i promocją książki obchodziliśmy 25 lat pracy Michała Znanieckiego. Nie zapomnieliśmy o 90. urodzinach naszej primadonny Jadwigi Romańskiej, przypominaliśmy w specjalnych koncertach Iwonę Borowicką i Janusza Żełobowskiego oraz Mariana Lidę. W „Galerii Opera” na Antresoli, Widzowie mogli zobaczyć wystawy, związane z tematyką operową.  Dzieciom i młodzieży proponowaliśmy różnorodne formy zajęć edukacyjnych.

Serdecznie dziękujemy Widzom, Sympatykom i Przyjaciołom za spotkania w sezonie artystycznym 2017/2018 i zobaczenia we wrześniu br.!