A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Zaproszenie na premierę "Cyrulika sewilskiego" wylicytowane!

Niedzielny koncert charytatywny „Jestem bo jesteś” dla Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej, organizowany przez Filharmonię Krakowską i Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” zakończył się długimi i gorącymi owacjami. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć ten szczytny cel, przekazując na licytację dwuosobowe zaproszenie na premierę opery „Cyrulik sewilski” Gioacchina Rossiniego (15.03.2019).

Zaproszenie, podpisane przez reżysera spektaklu, Jerzego Stuhra oraz kierownika muzycznego Tomasza Tokarczyka zostało wylicytowane za 700 zł i znalazło się pośród wielu cennych przedmiotów przekazanych przez ważne postaci życia publicznego – między innymi papieża Franciszka, prezydenta Andrzeja Dudę, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Lecha Wałęsę czy Krzysztofa Pendereckiego. Gratulujemy zwycięzcom licytacji, z której dochód zostanie przeznaczony na wsparcie rehabilitacji zasłużonej aktorki.

 „To niesamowite, jak wiele osób zaangażowało się w to wydarzenie.” – pisze córka aktorki, Anna Krzyżanowska, w oficjalnym liście do uczestników koncertu i licytacji. „Oczywiście, gdyby nie Ania Dymna, mojej mamie nigdy nie przyszłoby do głowy, że „ktoś jeszcze o niej pamięta”. Zawsze pomniejsza swoje osiągnięcia i uważa, że nic ważnego w życiu nie zrobiła. Jest zdumiona i szczęśliwa, że tylu ludzi – tak życzliwie i prawdziwie – przejęło się jej niedomaganiem. Mama nigdy o nic nie prosi, zawsze próbuje sama poradzić sobie ze wszystkimi przeciwnościami – to ją trzeba prosić, żeby pozwoliła sobie pomóc.”

Podczas koncertu wystąpili Leszek Możdżer i Motion Trio, a bilety zostały wyprzedane na trzy tygodnie przed wydarzeniem.