A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Zasady bezpieczeństwa podczas zwiedzania wystawy "Zobacz Operę"

18.05.2020

Zgodnie ze stopniowym znoszeniem ograniczeń związanych z koronawirusem, swoją przestrzeń otworzyły dla Widzów galerie i muzea. Dysponując przestronnym wnętrzem Galerii Opera również zapraszamy do zwiedzania - wystawy "Zobacz Operę". Przygotowaliśmy dla Widzów bogatą wystawę najbardziej charakterystycznych elementów scenografii, rekwizytów i kostiumów z osiemnastu spektakli operowych, operetkowych i baletowych, m.in. z „Toski”, „Dziadka do orzechów”, „Ariadny na Naxos”, „Madame Butterfly” czy elementy „Orfeusza w piekle” – spektaklu, który wciąż czeka na swoją premierę. Wystawa będzie otwarta dla Widzów od 21 maja, godz. 11:00.

Autorami zbiorów są wybitni artyści od lat współpracujący z naszym teatrem: Barbara Kędzierska, Michał Znaniecki, Anna Sekuła, Zofia de Ines, Giorgio Madia czy Bożena Pędziwiatr. Wystawie towarzyszyć będzie projekcja nagrań archiwalnych, m.in. „Diabłów z Loudun” niedawno zmarłego Krzysztofa Pendereckiego, czyli spektaklu, od którego rozpoczęła się działalność teatru we własnym gmachu przy ul. Lubicz 48.

Zwiedzanie wystawy, która otwarta pozostanie do 30 czerwca 2020 roku, będzie się odbywać przy zachowaniu najważniejszych zasad sanitarnych, m.in. stosowaniu płynów odkażających, używaniu rękawiczek ochronnych, zakładaniu maseczek przez zwiedzających i zachowaniu odpowiedniej odległości. Prosimy uprzejmie o zapoznanie się i stosowanie do poniższych zasad bezpieczeństwa:

 

 

Wystawa będzie czynna od poniedziałku do piątku, od godziny 11:00 do 18:00 z przerwą od 14:00 do 15:00 w celu przeprowadzenia odkażania oraz w soboty od 11:00 do 15:00. Wstęp na wystawę jest wolny.

 

Zasady zwiedzania wystawy ZOBACZ OPERĘ