A A A
normalny kontrast | duży kontrast

ZMARŁ SŁAWOMIR LEWCZUK

3.02.2020

Z ogromnym bólem przyjęliśmy informację, że 25 stycznia 2020 roku zmarł Sławomir Lewczuk - architekt, malarz, rysownik, scenograf. Współpracował z Operą Krakowską m.in. przy inscenizacjach „Króla Ubu” Krzysztofa Pendereckiego (reż. Krzysztof Nazar) oraz „Rigoletta” Giuseppe Verdiego (reż. Henryk Baranowski).

Urodzony w 1938 roku w Czerkasach na Wołyniu. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmował się malarstwem, grafiką, rysunkiem i scenografią. Współpracował z wieloma wydawnictwami i redakcjami oraz teatrami krajowymi i zagranicznymi, m.in. Teatrem 38, Teatrem Akne, Meeting Ground Theatre w Nottingham (Anglia), Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie, Teatrem Banialuka w Bielsku-Białej, Teatrem im. Witkacego w Słupsku, a także z Opolskim Teatrem Lalki i Aktora. Był laureatem 25 nagród i wyróżnień w konkursach i imprezach plastycznych.

Środowisko teatralne w Krakowie straciło wielkiego Artystę o ogromnym dorobku. Pogrzeb Sławomira Lewczuka odbędzie się 4 lutego 2020 roku o godz. 13:40 na Cmentarzu Batowickim przy ul. Powstańców.

fot. portal Halo Gorlice