A A A
normalny kontrast | duży kontrast

„znalezione” - wernisaż wystawy prac Piotra Suchodolskiego

Premierze spektaklu, na który złożą się dwie opery - „Pajace” R. Leoncavalla i „Gianni Schicchi” G. Pucciniego towarzyszyć będzie wystawa prac wybitnego krakowskiego artysty Piotra Suchodolskiego. Zainauguruje ją wernisaż w dniu 20 marca o godz. 17.30. Piotr Suchodolski jest autorem plakatów do wyżej wspomnianych przedstawień, a także projektu graficznego płyty „Per due Donne”, wydanej przez nasz teatr.

Wystawa prac Piotra Suchodolskiego nosi tytuł „znalezione”. Jak napisał krytyk sztuki i wykładowca ASP w Krakowie Antoni Szoska: „Ten interdyscyplinarny artysta z lekkością posługujący się twórczym językiem niczym kompozytor daje nam niewątpliwą okazję na przeżycie zmysłowego doświadczenia”. Rozważając o sztuce Piotra Suchodolskiego kontynuuje: „W odniesieniu do własnej twórczości Piotr Suchodolski proponuje metaforę «znalezione». Idąc tym tropem a jednocześnie mając na uwadze zaprezentowane na wystawie prace można powiedzieć że artysta, który znajduje, to jednocześnie artysta, który poszukuje. Stąd wielowątkowość i warsztatowa różnorodność w jego twórczości. Ma ona swoje źródło w studiach rzeźbiarskich oraz intermedialnych. Jako taka przekracza granice form i przedstawień pomiędzy obiektem przestrzennym, rzeźbą a malarstwem czy fotografią”. 

Piotr Suchodolski ukończył krakowską Akademię Sztuk Pięknych w Pracowni Multimedialnej na Wydziale Rzeźby i pozostał już w Królewskim Mieście. Jako artysta doświadczenia zawodowe zdobywał m.in. w Maastricht i w Nowym Jorku. Z gracją porusza się w różnych obszarach sztuki będąc otwartym na nowe odkrycia. To twórca wszechstronny: rzeźbiarz, malarz, rysownik, grafik, fotograf, instalator i designer. Jest też wykładowcą oraz inicjatorem warsztatów twórczych. Członek Royal British Society of Sculptors w Londynie. 

Prace będzie można oglądać do 30 kwietnia na godzinę przed każdym spektaklem.