A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Zróbmy balet! - specjalne nagranie z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

28.04.2020

Od 38 lat, raz w roku cały świat zwraca uwagę na jedną z najstarszych dziedzin sztuki – taniec. Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, co roku wybierany jest inny artysta związany z tą sztuką, by wygłosić specjalne orędzie. W tym trudnym czasie pełnym ograniczeń i strachu, na kilka dni przed 29 kwietnia Gregory Vuyani Maqoma – tancerz, choreograf, edukator – opublikował swoje przesłanie, w którym stwierdza: Tańcząc naszymi ciałami, poruszając się w przestrzeni i wzajemnie splatając, stajemy się siłą poruszającą fale serc - dotykając dusze i zapewniającą ukojenie, tak rozpaczliwie potrzebne.

W naszym teatrze od wielu lat hucznie świętowaliśmy ten ważny Dzień. W ubiegłym roku Balet Opery Krakowskiej wystąpił na uroczystej gali Révérence ze specjalnym udziałem gwiazd – tancerzy Joy Annabelle Womack i Mikhaila Martynyuka. Dziś niestety nie możemy zaprosić naszych Widzów do teatru i razem świętować, ale pragniemy dać przynajmniej namiastkę normalności oraz radość i natchnienie. Dlatego tancerze Baletu Opery Krakowskiej nagrali krótki, lecz pełen entuzjazmu i twórczej energii film „Zróbmy balet”. Nagranie zostało zrealizowane z inicjatywy naszych koleżanek i kolegów.

Występują:
Agnieszka Chlebowska, Paulina Cisłowska, Gabriele Coz, Leonardo Cusinato, Małgorzata Dorosiewicz-Kotarba, Julia Galambos, Bożena Kowalska, Anastasiya Krasouskaya, Gabriela Kubacka, Mizuki Kurosawa, Nika Lipolt, Wioletta Maciejewska, Mariana Morfin Sanchez, Adam Mośko, Neshama Nashman, Maciej Pluskowski, Klaudia Połeć, Alicja Smirnova, Agata Steinke-Wojtal, Malika Tokkozhina, Tomoki Tateyama, Dominika Woszek, Yauheni Yatskevich, Teresa Żurowska.

Pomysł i realizacja:
Dariusz Pawelec