A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Bilety on-line

ZASADY SPRZEDAŻY BILETÓW ON-LINE NA SPEKTAKLE W OPERZE KRAKOWSKIEJ

Sprzedaż biletów on-line realizowana jest za pośrednictwem strony www.opera.krakow.pl przez zakładkę REPERTUAR i ikonę KUP BILET, która przeprowadzi Państwa przez całą procedurę. Ikony KUP BILET znajdują się przy poszczególnych pozycjach repertuarowych, objętych systemem sprzedaży on-line (w przypadku dostepności miejsc na dane wydarzenie).

Cena biletu na wybrane miejsce jest ceną normalną bez zniżek. Jednorazowo w trybie on-line można zakupić do 10 biletów.

Po  zaznaczeniu wybranych miejsc mają Państwo 10 minut na złożenie zamówienia, po upływie tego czasu należy ponownie rozpocząć procedurę zakupu.

Przy zakupie biletów on-line płatność jest realizowana za pośrednictwem serwisu 

Po wypełnieniu formularza otrzymają Państwo e-mail z podsumowaniem dotyczącym zarejestrowanej transakcji zakupu biletów. Następnie już po dokonaniu zakupu kolejna wiadomość poinformuje Państwa o zrealizowaniu zamówienia. W przypadku braku płatności otrzymają Państwo e-mail  dotyczący anulowania zamówienia.


Dostawa i odbiór zakupionych biletów on-line

Zakupiony on-line bilet  zostanie dostarczony w formie elektronicznej na wskazany przez Państwa adres e-mail, w postaci załącznika PDF. Bilet należy wydrukować we własnym zakresie i okazać go przy wejściu na wydarzenie. Do wydrukowania biletu w formacie PDF niezbędna jest instalacja darmowego oprogramowania Adobe Acrobat Reader. Do wydruku należy używać białego papieru w formacie A4 tak, aby wydrukowane kody były dobrze widoczne. Bilet można również zrealizować poprzez jego okazanie na ekranie urządzenia mobilnego (tablet, tel. komórkowy).

W przypadku gdy nie mają Państwo możliwości wydrukowania biletu lub jego okazania na urządzeniu mobilnym, należy to zgłosić pracownikowi Kasy Opery, który wydrukuje zakupiony bilet online z kodem, z następującymi zastrzeżeniami:

  •  warunkiem wydruku i wydania prze Kasę Opery biletu zakupionego on-line jest  przesłanie otrzymanego wcześniej elektronicznego biletu na adres e-mail Kasy  Opery - kasa@opera.krakow.pl, a przy jego odbiorze okazanie dokumentu  tożsamości osoby realizującej zakup i podanego numeru transakcji;
  •  w przypadku wydarzeń odbywających się w gmachu Opery - pracownik Kasy  Opery może wydrukować elektroniczny bilet najpóźniej 45 minut przed  spektaklem; 
  •  w przypadku wydarzeń odbywających się poza gmachem Opery – pracownik Kasy  Opery może wydrukować elektroniczny bilet najpóźniej dzień przed terminem  wydarzenia.

Kod zamieszczony na elektronicznym bilecie zakupionym on-line podlega jednorazowej weryfikacji przy wejściu na wydarzenie. Opera Krakowska zastrzega sobie prawo do odmowy wstępu na wydarzenie w przypadku, gdy kod został już użyty. 

Spektakle rozpoczynają się punktualnie. Widzowie spóźnieni, nie są wpuszczani na widownię aż do przerwy (jeśli spektakl nie ma przerwy bilet traci ważność).

Istnieje możliwość wystawienia faktury VAT po zaznaczeniu tego w formularzu zgłoszenia podczas dokonywania zamówienia.