A A A
normalny kontrast | duży kontrast

EDUKACJA | CHÓR DZIECIĘCY

Marek Kluza - kierownik chóru
Beata Kluza - pedagog chóru
Maria Mazurkowska - akompaniator chóru

Chór Dziecięcy Opery Krakowskiej powstał we wrześniu 2008 roku, a jego założycielami byli Marek i Beata Kluzowie. Do Chóru należą dziewczynki i chłopcy w wieku od 9 do 13 lat. Łącznie jest to blisko 40 osób. Większość dzieci uczęszcza do szkół muzycznych. Próby odbywają się w Operze Krakowskiej dwa razy w tygodniu. Zespół przygotowuje się do udziału w przedstawieniach, w których przewidziana jest partia chóru dziecięcego. Występuje w spektaklach Opery Krakowskiej: „Carmen” G. Bizeta, „Tosca” i „Cyganeria G. Pucciniego, „Dziadek do orzechów” P. Czajkowskiego. 

Chór Dziecięcy brał również udział w wielu koncertach i przedstawieniach, a wśród nich: „Halka” S. Moniuszki, „Mefistofeles” A. Boita, Msza koronacyjna” W. A. Mozarta, „Carmina Burana” C. Orffa, „Cesarz Atlantydy” D. Eddlemana, „Jaś i Małgosia” E. Humperdincka, „Pastorałka” L. Schillera / J. Maklakiewicza czy koncerty My też pastuszkowie”. W 2013 roku został zaproszony na koncert  finałowy w ramach warsztatów muzycznych Gospel City, gdzie wystąpił towarzysząc chórowi Joyful Voice.

Koncert „My też Pastuszkowie”, który odbył się w Kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli „Wieliczka” (2017 r.), został zarejestrowany, a następnie wydany na płycie DVD.