A A A
normalny kontrast | duży kontrast

EDUKACJA |OPERA POKOLEŃ

Opera Krakowska posiada szeroką ofertę dla dzieci i młodzieży. W naszym repertuarze znajdują się  spektakle skierowane specjalnie do młodych widzów: –„Muzyka i magia” w reżyserii Wojciecha Graniczewskiego i do muzyki Jana Hnatowicza, „Kopciuszek” – spektakl baletowy do muzyki G. Rossiniego i „Opera B/O”. Poprzez kontakt z kulturą dzieci mają okazję poszerzyć swoją wiedzę o świecie, który je otacza, zrozumieć wagę poprawnych relacji międzyludzkich i poszanowania drugiego człowieka, a także poznać wartości ekologiczne.

Uzupełnieniem oferty skierowanej do najmłodszych widzów i ich rodzin są różnorodne warsztaty edukacyjne – plastyczne, muzyczne i taneczne, które odbywają się przy okazji Dnia Dziecka, Mikołajek czy Dnia Otwartego. Organizujemy także spotkania z artystami i realizatorami przedstawień, podczas których dzieci poznają tajniki pracy w teatrze. Istnieje także możliwość zwiedzania gmachu opery wraz z przewodnikiem.
Zachęcamy do wspólnej aktywności całych rodzin. Dzięki temu dzieci mają okazję nie tylko przyjemnie spędzić czas, lecz także zacieśnić więzi z rodzicami i dziadkami.