A A A
normalny kontrast | duży kontrast

EDUKACJA | PORANKI

„Poranki” to cykl spotkań edukacyjnych dla dzieci w wieku 6-9 lat, który od kilku lat odkrywa przed nimi tajniki niezwykłego świata opery. Podczas dotychczasowych spotkań uczestnicy dowiedzieli się m.in. na czym polega praca solisty, jakie instrumenty wchodzą w skład orkiestronu, jak działa kurtyna czy na czym polega rola oświetleniowca w teatrze operowym.

W ramach obecnej edycji „Poranków” młodzi widzowie przyjrzą się z bliska pracy akustyka, zdradzimy też tajniki pracy scenografa i charakteryzatorki oraz przybliżymy rolę najmłodszych wykonawców w spektaklach operowych. 

„Poranki” to również świetna okazja do uczestniczenia w warsztatach związanych z tematyką danego spotkania m.in. plastycznych, muzycznych, ruchowych czy kostiumologicznych. Jest to zabawa, poprzez którą dzieci mogą rozwijać swoją kreatywność, wrażliwość artystyczną oraz talenty muzyczne i taneczne.  Ponadto podczas każdych zajęć młodzi uczestnicy będą mieli okazję do zwiedzenia miejsc w Operze, które na co dzień są niedostępne dla publiczności oraz odwiedzenia stanowisk gości spotkań.

Podczas trwania „Poranków” zapraszamy rodziców do kawiarni Operowej na Latte Pucciniego czy szarlotkę Trubadura.

PORANKI zostały nagrodzone przez portal „Czas dzieci” statuetką „Słonecznik 2015” w kategorii Muzyka (wrzesień 2015).

Koszt udziału dziecka w jednym spotkaniu to 25 zł, a przewidywany czas trwania spotkań to około 1,5 godziny. Spotkania odbywają się w niedzielę o godz. 11.00 w gmachu Opery Krakowskiej.

 Szczegółowe informacje na temat "Poranków" można uzyskać telefonicznie: 12 296 62 60 (61), 12 296 62 62 (63)

Ilość miejsc jest ograniczona.