A A A
normalny kontrast | duży kontrast

***

Szanowni Państwo,


w związku z z decyzją Prezesa Rady Ministrów w sprawie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 działalność Studia Baletowego zostaje zawieszona do odwołania.

***

W dniu 9 marca 2020 na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury odbyły się eliminacje do Światowego Konkursu Tanecznego dla dzieci i młodzieży (uczniów niepublicznych szkół baletowych oraz grup i zespołów tanecznych) Dance World Cup 2020. Uczniowie Studia Baletowego przedstawili na eliminacjach 23 układy taneczne  w choreografii własnej oraz pedagogów Studia i zakwalifikowali się do finału konkursu zajmując następujące miejsca w klasyfikacji:

I miejsce  SnGSL- oraz Nagroda Specjalna Instytutu Muzyki i Tańca - 87,5 pkt- otrzymał układ  Paradise desire w choreografii Natalii Koźbiał,
I miejsce SnGSB- 70,75 pkt- Polish Fantasy- kl. IX
I miejsce SnSB- 71 pkt- Hidden me- N. Koźbiał, kl. Da
I miejsce SnGSN- 83,75 pkt- Hungarian Dance- kl. IX
I miejsce JSB- 75 pkt- Resiliance- AM. Masters, kl. V
I miejsce KSPB 81,5 pkt April Dreams- Z. Balicka, kl. IVa
II miejsce KSL 86,625 pkt My Dream- K. Alibożek, kl. II
II miejsce KSB 76,25 pkt Dream- K. Alibożek, kl. II
II miejsce KDB 81,25 pkt Chasing (my)self- M. Doległo-Kowalska, N. Chuchacz, kl. IV b
II miejsce JGSB 82,25 pkt Reverie- kl. V
III miejsce JSE 81,25 pkt Evanscence- O. Miarka, kl. VIII
III miejsce JGSB 71,75 pkt Asturias-kl. VI

Pozostałe układy także uzyskały bardzo wysoką punktację.

Serdecznie gratulujemy!

***

***

IV Konkurs Choreograficzny

W dniu 23 lutego na Scenie Kameralnej Opery Krakowskiej odbył się IV Konkurs Choreograficzny dla uczniów Studia Baletowego. W 17 choreografiach zaprezentowało się 19 uczestników w wieku lat 8-18, wykonując kompozycje solowe, duety oraz układ zespołowy.


Jury w składzie: przewodnicząca – Zofia Rudnicka oraz Alina Towarnicka-Niedźwiedź i Renata Godek wyłonili laureatów, którymi zastały:


– w kategorii dziecięcej

 •  I miejsce – Klara Alibożek z klasy II
 •  II miejsce – Violetta Pak z klasy III
 •  III miejsce – Klara Alibożek  w duecie z Magdaleną Zatorską z klasy II
                      ex aequo  Pola Zagórska z klasy III

 

– w kategorii junior

 • I miejsce – Zofia Balicka z klasy IV
 • II miejsce – Zuzanna Seweryn z klasy VI
 • III miejsce – Maja Trybus  z klasy VI

 

– w kategorii senior

 • I miejsce – Oliwia Miarka z klasy VIII
 • II miejsce – Gabriela Chronowska- Łopuch z klasy VIII

Nagrodę Kierownika Studia Baletowego otrzymała –  Natalia Koźbiał z klasy Dyplomowej A za grupowy układ pod tytułem „Raj utracony”, który wykonały jej koleżanki: Gabriela Chronowska Łopuch i Oliwia Miarka z klasy VIII oraz Maria Pietrucha, Anna Wrońska i Marta Wawrzonek z klasy Dyplomowej A

Nagrodę ufundowaną przez M. Zubkowa- udział w Letniej Szkole Tańca Współczesnego w Koszęcinie- otrzymała Maria Seweryn z klasy III

***

***

Na XI Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym Uczniów Szkół Baletowych im. Bożeny Kociołkowskiej , który odbył się w dniach 29.01-01.02 2020 r. w Bytomiu, Natalia Koźbiał, uczennica Klasy Dyplomowej Studia Baletowego, otrzymała drugie miejsce w kategorii układów grupowych. 

 W nagrodzonym  układzie choreograficznym  pod tytułem Raj utracony do muzyki Caroline Shaw wzięły udział koleżanki  twórczyni: Maria Pietrucha i Anna Wrońska ( klasa Dyplomowa) oraz Oliwia Miarka, Gabriela Chronowska- Łopuch ( klasa VIII).

  W Konkursie z układami solowymi udział wzięły także : Zuzanna Seweryn ( II etap, klasa VI), Maja Trybus ( I etap, kl.VI), Gabriela Chronowska –Łopuch ( I etap, kl. VIII), Oliwia Miarka ( II etap, kl. VIII).

Wszystkie uczestniczki konkursu są z zakresu tańca współczesnego uczennicami pani Kingi Szablowskiej.

Serdecznie gartulujemy!

***

Na finałach Międzynarodowego Konkursu dla Niepublicznych Szkół Baletowych i Zespołów Dance World Cup Portugalia 2019 uczniowie Studia Baletowego zajęli następujące miejsce w klasyfikacji:

 • Agnieszka Kapusta-Paquita Variation – srebrny medal (II miejsce) SnSBR
 • M. Pietucha, A. Szklener, A. Kapusta – trio Longing – srebrny medal (II miejsce)- SnDB
 • Zuzanna Seweryn – The Last Dance – 4 miejsce KSE
 • Aria – kl. V – 4 miejsce JGSB
 • Klara Alibożek – Dancening from my Heart – 6 miejsce KSE
 • Marianna Bąk – Simply Lightness – 6 miejsce KSB
 • Oliwia Miarka – Wilderness – 7 miejsce – JSM
 • Return – kl. VII – 7 miejsce – JGSB
 • Retribution – kl. VII – 8 miejsce – JGSL
 • Anna Szklener – Awakening of Flora – 11 miejsce – SnSBR
 • M. Doległo-Kowalska, N. Chuchacz – Together or not – 17 miejsce – KDB

Serdecznie gratulujemy!

***

 III Konkurs Choreograficzny

W dniu 10 lutego na Scenie Kameralnej Opery Krakowskiej odbył się III Konkurs Choreograficzny dla uczniów Studia Baletowego. W 16 choreografiach zaprezentowało się 19 uczestników w wieku lat 8-18, wykonując kompozycje solowe i duety.


Jury w składzie: przewodniczący – Michaił Zubkow oraz Agnieszka Narewska-Siejda i Renata Godek wyłonili laureatów, którymi zastały:


– w kategorii dziecięcej

 •  I miejsce – Maria Wrana z klasy II
 •  II miejsce – Klarą Alibożek z klasy I
 •  III miejsce – Noemi Chuchacz w duecie z Marceliną Doległo-Kowalską z klasy III

 

– w kategorii junior / senior

 • I miejsce – Oliwia Miarka z klasy VIII ex aequo z Natalią Koźbiał z klasy IX
 • II miejsce – Zuzanna Seweryn z klasy V ex aequo z Julią Janecką z klasy IV
 • III miejsce – Marianna Bąk z klasy IV

Nagrodę Kierownika Studia Baletowego otrzymała – Oliwia Miarka z klasy VII za układ „Wilderness”.

Uczniowie Studia Baletowego ponownie w programie edukacyjnym „MUZYKA W KOLORACH”

W dniach 4, 8 i 9 lutego uczniowie Studia Baletowego Opery Krakowskiej wzięli udział w cyklicznym programie edukacyjnym dla dzieci i młodzieży organizowanym przez Filharmonię Krakowską. W cyklu „Muzyka w kolorach” i spotkaniu pod tytułem „Muzyka w kolorze srebrno-złotym” wystąpią uczennice klasy V w układzie „Moulin Rouge” do ścieżki dźwiękowej z filmu pod tym samym tytułem. Autorką choreografii jest Anastasiya Krasouskaya.

Uczennice klasy VIII przedstawiły układ w choreografii Magdaleny Malskiej pod tytułem „Nogi, nogi” do ścieżki dźwiękowej z filmu „Halo, Szpicbródka!” w brawurowym wykonaniu Ireny Kwiatkowskiej.

Uczniowie Studia Baletowego w programie edukacyjnym „MUZYKA W KOLORACH ŻÓŁTO-POMARAŃCZOWYCH”

W dniach 8, 12 i 13 października 2018 uczniowie Studia Baletowego Opery Krakowskiej wzięli udział w cyklicznym programie edukacyjnym dla dzieci i młodzieży organizowanym przez Filharmonie Krakowską. W spotkaniu pod tytułem: „Muzyka w kolorach żółto-pomarańczowych”  wystąpiły uczennice klasy IV w układzie „Wymarzony Chopin” do muzyki Fryderyka Chopina i w choreografii Karoliny Kuligi oraz uczennice klas VI a i b w hicie górali spiskich „To moje serduszko” do muzyki ludowej i w choreografii Katarzyny Borstyn.

Studio Baletowe Opery Krakowskiej wzięło udział w cyklicznych koncertach edukacyjnych

W dniach 22, 25 i 26 stycznia 2018 Studio Baletowe Opery Krakowskiej wzięło udział w cyklicznych koncertach edukacyjnych organizowanych przez Filharmonię Krakowską w odcinku „Wyspy Noworoczne” programu „Muzyka jak ocean”.

W układach choreograficznych Magdaleny Malskiej: „Y viva Espaňa” Do muzyki ludowej oraz „Noc w Wenecji” z muzyką Piotra Czajkowskiego wystąpiły klasy Dyplomowa, VIII b oraz VII.

 

***

Eliminacje krajowe do Konkursu Dance World Cup 2018

Podczas eliminacji krajowych do Konkursu dla Niepublicznych Szkół Baletowych i Zespołów Dance World Cup 2018, które odbyły się 19 marca 2018 w Nowohuckim Centrum Kultury, do finału zakwalifikowały się 4 z 12 prezentowanych przez uczennice Studia Baletowego układów:

 • „Together?”- duet w stylu modern, tańczony i ułożony przez uczennice klasy VIII: Natalię Koźbiał i Martę Wawrzonek,
 • Wariacja Kitri z I aktu baletu „Don Kichot” w wykonaniu Marii Pietruchy z klasy VIII, opieka pedagogiczna Karolina Kuliga, choreografia: Marius Petipa, muzyka: Ludwig Minkus,
 • „Something about Frozen”- układ klasyczny klasy II b w choreografii Justyny Rybarz,
 • „La Gospoda” - taniec cygański w wykonaniu absolwentek Studia i klasy Dyplomowej w choreografii Magdaleny Malskiej.

 

***

Konkurs choreograficzny

W dniu 4 lutego 2018 na Scenie Kameralnej Opery Krakowskiej odbył się II Konkurs Choreograficzny dla uczniów Studia Baletowego. W 19 choreografiach zaprezentowało się 21 uczestników w wieku lat 8-19 prezentując kompozycje solowe i duety.
Jury w składzie: przewodnicząca - pani Zofia Rudnicka oraz panie Alina Towarnicka-Niedżwiedż i Renata Godek wyłoniły  laureatów, którymi zastały:

 • w kategorii Dziecięcej – Maria Seweryn z kl. I (miejsce III)  i  Marcelina Doległo-Kowalska z kl. II  ( miejsce I),
 • w kategorii Junior - Magdalena Woś z kl. V ( Miejsce III), Zuzanna Seweryn z kl. IV (miejsce II) i Oliwia Miarka z kl. VI (miejsce I),
 • w kategorii Senior, wyróżnienie otrzymała Nikola Modelska z kl. VII,  miejsce III Natalia Koźbiał i Marta Wawrzonek ( duet) z kl. VIII,
 • miejsce II – Magdalena Kawecka z klasy Dyplomowej.
  Miejsca I nie przyznano.

Nagrodę Kierownika Studia Baletowego otrzymała Ewelina Sapała z kl. VII.

 

***

UCZENNICE STUDIA BALETOWEGO W  PROGRAMIE „MUZYKA JAK OCEAN” 

W dniach 13, 17 i 18 listopada 2017 w Filharmonii Krakowskiej prezentowany był cykliczny program edukacyjny dla młodzieży pod tytułem „Muzyka jak ocean”. W odcinku „Wyspa śpiewająca”  wystąpiły uczennice Studia Baletowego klas: V a, V b, VIII a i VIII b w choreografiach: Wioletty Maciejewskiej - „Deszczowa piosenka”, muz. Nacio Herb Brown oraz -Katarzyny Borstyn - „Pasła pastereczka”, polska muzyka ludowa.

VI Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego

W dniach 14-15 października 2017 uczennice Studia Baletowego - Magdalena Kawecka i Agnieszka Kapusta  oraz jego absolwentka - Maria Salwińska wzięły udział w Warsaw Dance Days – VI Międzynarodowym Festiwalu Tańca Współczesnego. Na koncercie wykonały choreografie własnego układu:

„Shy” – Agnieszka Kapusta

„Oblivion- Niepamięć” - Magdalena Kawecka

„Settle the Past” oraz „Unknown Experience”- Maria Salwińska

 

***

SPEKTAKLE SZUKAJĄC LEARA: VERDI

W dniach 5-6 października 2017 uczniowie i absolwenci Studia Baletowego: Anna Igielska-Zimny, Marcelina Janeba, Weronika Macheta, Klaudia Kluczkiwicz, Karolina Gudz, Agnieszka Kapusta, Piotr Krajewski i Krzysztof Szopińskiwzięli udział w spektaklach „Szukając Leara: Verdi” w reżyserii Michała Znanieckiego. Przedstawienia, zrealizowane w kooperacji z Fundacją Jutropera, odbyły się na Scenie Kameralnej Opery Krakowskiej. 

Choreografia: Diana Theoharidis 
Asystent choreografa: Violetta Maciejewska

***

Dance World Cup 2017

W dniu 11-12 marca 2017 w Teatrze Ludowym w Krakowie odbyły się eliminacje krajowe do Międzynarodowego Konkursu dla Niepublicznych Szkół Baletowych Dance World Cup 2017.

Studio Baletowe zaprezentowało 13 układów tanecznych w choreografiach pedagogów Studia oraz własnych układach uczennic. Uzyskano kwalifikacje do finałów dla 5 układów tanecznych w kategoriach Senior:

- układ „Something Ends, Something Begins” 88 pkt. I MIEJSCE - choreografia Kinga Szablowska, wykonanie - klasa Dyplomowa
- „Moods 81” pkt.  II MIEJSCE – choreografia i wykonanie Zofia Sagnowska,  Daria Wolańska, klasa Dyplomowa
- „Kitri’ s Entrance Variation”  78,3 pkt. -  I MIEJSCE – Zofia Sagnowska, klasa Dyplomowa
- „Lilac Fairy’ s Variation” 76,7 pkt.  - II MIEJSCE  – Daria Wolańska, klasa Dyplomowa
- „Nikiya’ s Variation” 74,3 pkt. - III MIEJSCE  – Weronika  Szwed, klasa Dyplomowa

W kategorii  Junior  I MIEJSCE  ( 83 pkt ) otrzymał duet klasyczny „Fancy” do muzyki F. Chopina w choreografii Karoliny Kuligi. Tańczyły uczennice klasy VIIa – Marta Wawrzonek i Natalia Drochlińska. Choreografia ta otrzymała dodatkowo Nagrodę Specjalną ZASP.


***

Dzień Kobiet w Zespole Szkół z udziałem Studia Baletowego

W dniu 6 marca 2017 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie odbył się uroczysty koncert Studia Baletowego z okazji Dnia Kobiet. W programie wystąpiły klasy: II, IV, V, VI, VII,  IX i Dyplomowa oraz gościnnie Piotr Krajewski - absolwent Studia.

 Zaprezentowano układy taneczne  w choreografii  Violetty Maciejewskiej, Katarzyny Borstyn, Karoliny Kuligi, Ewy Nowak, Ewy Mączyńskiej i Magdaleny Malskiej, będące prezentacją tańca klasycznego, ludowego i charakterystycznego. Taniec współczesny przedstawiały choreografie własne uczennic Studia: Magdaleny Kaweckiej, Oliwii Miarki, Zofii Sagnowskiej i Darii Wolańskiej.

Galeria zdjęć z koncertu - zobacz 


*** 

„Szalony Karnawał”

W dniach 21, 23 i 27 stycznia 2017 r. Studio Baletowe bierze udział w cyklicznym programie edukacyjnym dla dzieci organizowanym przez Filharmonię Krakowską. 

W bieżącym odcinku pod tytułem „Szalony Karnawał” występuje klasa dyplomowa w składzie: Weronika Szwed, Zofia Sagnowska, Marcelina Janeba i Daria Wolańska w choreografii „Tango” do muzyki Wojciech Kilara  i w choreografii Violetty Maciejewskiej.


 

Warsztaty tańców góralskich

W dniach 11-13 listopada  2016 uczennice klas: VI, VII i Dyplomowej Studia Baletowego uczestniczyły w warsztatach tańców góralskich prowadzonych przez panią Marię Frączystą, kierownik Parafialnego Regionalnego Zespołu „Giewont” z Zakopanego.

Pobyt w stolicy Tatr zaowocował nauką mini-programu artystycznego, w skład którego wchodzą tańce, przyśpiewki oraz kolędy góralskie. Akompaniowali na żywo góralscy artyści.

Koncert z okazji 10-lecia istnienia Towarzystwa Muzyczno-Kulturalnego Moderato

W dniu 16 października 2016 w Pijalni Głównej Krynicy-Zdroju odbył się koncert z okazji 10-lecia istnienia Towarzystwa Muzyczno-Kulturalnego Moderato.

Wśród zaproszonych gości udział wzięło Studio Baletowe Opery Krakowskiej. Przedstawione zostały choreografie Ewy Nowak, Ewy Mączyńskiej, Wioletty Maciejewskiej, Magdaleny Malskiej i Katarzyny Borstyn. Zatańczyli uczniowie klas VI, VII i IX oraz gościnnie Piotr Krajewski.

Uczniowie Studia Baletowego w programie edukacyjnym


W dniach 6-8 października 2016 uczennice klas: VI, VII i IX wzięły udział w cyklicznym programie edukacyjnym „Co kraj to muzyka” w odcinku pod tytułem  „Muzyka z naszego podwórka”.

 Do muzyki Wojciecha Kilara wykonano choreografie  Katarzyny Borstyn, Wioletty Maciejewskiej i Magdaleny Malskiej.

 Gościnnie wystąpił absolwent Studia Baletowego Piotr Krajewski.

 Kostiumy łowickie zastały wypożyczone dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego „Słowianki”.