A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Napój miłosny

Terminy

Kompozytor: Gaetano Donizetti

Realizatorzy:

Kierownictwo artystyczne: Bogusław Nowak, Kazimierz Wiśniak, Ryszard Melliwa, Bożena Pędziwiatr, Dariusz Pawelec, Magdalena Kut

Obsada:

ADINA | Iwona Socha

NEMORINO | Andrzej Lampert

BELCORE | Michał Kutnik

DULCAMARA | Przemysław Firek

GIANETTA | Monika Korybalska

ORKIESTRA, CHÓR i BALET OPERY KRAKOWSKIEJ

Brak informacji o datach

„Napój miłosny” Gaetano Donizettiego po raz pierwszy zagości w pięknej i malowniczej scenerii Lanckorony, gdzie muzyka będzie współbrzmieć z gwarem miasteczka. Lanckoroński rynek zamieni się w widownię i miejsce akcji spektaklu, w realizację którego zaangażowani będą także mieszkańcy Lanckorony. Akcja inscenizacji osadzona będzie w XIX-wiecznych realiach, nie zabraknie też niespodzianek. W ramach tego swoistego święta dla gminy, widzowie oprócz „delektowania się” sztuką, będą mogli także posmakować tradycyjnych – regionalnych produktów. 

Widowisko to wpisuje się w strategię Województwa Małopolskiego, która zmierza do zwiększania  dostępności do kultury mieszkańcom mniejszych miejscowości. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa. Partnerami projektu są: Gmina Lanckorona i jej wójt Lanckorony Tadeusz Łopata oraz Stowarzyszenie TERRA ARTIS i jego prezes Leszek Mikos. 

Dzieło Donizettiego jest perłą włoskiej opery komicznej. Jej głównym tematem są miłosne perypetie osadzone w wiejskim, sielankowym pejzażu. To także historia z uniwersalnym przesłaniem, że dobro i miłość to ponadczasowe wartości, które niezmiennie fascynują kolejne pokolenia. 

Plan widowni - zobacz

Mapka - zobacz

Informujemy, że autokar dla Widzów, którzy zakupili bilety z opcją dojazdu (w obie strony) odjedzie spod Opery Krakowskiej o godzinie 16.00. Prosimy o wcześniejsze przybycie.

Wejście na widownię spektaklu na Rynku w Lanckoronie będzie możliwe od godziny 16.00. Rozpoczęcie spektaklu o godzinie 18.00.

Parking dla grup zorganizowanych, dojeżdżających do Lanckorony autokarami, będzie zlokalizowany na ul. 3-go Maja. Dojazd na parking dla autokarów będzie możliwy wyłącznie przez Brody. 

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych prosimy o zabranie ze sobą okryć przeciwdeszczowych. Przypominamy, że w trakcie spektaklu, jeżeli zaszłaby taka konieczność, nie należy korzystać z parasoli.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.