A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Koncert Sylwestrowy

Terminy

Obsada:

Katarzyna Oleś-Blacha, Monika Korybalska, Adam Szerszeń, Krzysztof Kozarek, Michał Kutnik, Adam Sobierajski

Balet, Chór i Orkiestra Opery Krakowskiej
dyrygent: 
Tomasz Tokarczyk

Brak informacji o datach

Tradycyjnie, jak co roku, zapraszamy na koncerty sylwestrowe. Tym razem przeniesiemy się do Italii, a muzyka włoska, od XVIII wieku, aż po dzisiejsze znane wszystkim melodie i rytmy, wypełni swoim brzmieniem ten wyjątkowy czas. Patronat nad koncertami sprawuje Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa oraz Włoski Instytut Kultury. W specjalnie przygotowanym na ten wieczór menu nie zabraknie też włoskich akcentów, m.in. włoskiego wina i innych smakowitych przekąsek. 

Tytuł koncertów został zapożyczony ze znanego włoskiego przeboju „Vivo per lei” i uzupełniony o słowa „vivo per tutti”. „Żyję dla niej, żyję dla wszystkich” – to hasło koncertów zapowiadające przesłanie na koniec starego i początek nowego roku. Warto spędzić te wieczory w gronie przyjaciół - w gronie solistów Opery Krakowskiej. Najpiękniejsze włoskie arie i duety oraz znane przeboje z Półwyspu Apenińskiego zaśpiewają artyści Opery Krakowskiej: Katarzyna Oleś-Blacha, Monika Korybalska, Adam Szerszeń, Krzysztof Kozarek, Michał Kutnik i Adam Sobierajski. Solistom będą towarzyszyć Balet, Chór i Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka. 

W programie wieczoru znajdą się m.in. utwory Giuseppe Verdiego („Traviata”, „Nieszpory sycylijskie”), Gaetana Donizettiego („Don Pasquale”), Giuseppe Verdiego („Rigoletto”, „Trubadur”), Maria Manzaniego („Vivo per lei”), ale też tematy ze słynnego „Ojca Chrzestnego” Nino Roty oraz takie przeboje jak „Felicita” Cristiano Minellono. Nie zabraknie także rytmów taranteli i tak lubianych przez publiczność pieśni neapolitańskich, a to zaledwie namiastka tego, co usłyszy Publiczność.

W przerwie Opera Krakowska zaprasza Widzów na lampkę wina i poczęstunek. W sylwestrowy wieczór Restauracja operowa zaprasza także na kolację, której koszt to 150 zł (rezerwacji można dokonywać do 23 grudnia). Restauracja będzie czynna do ostatniego Gościa. Koncert zostanie powtórzony 2 stycznia (godz. 18.30). 

Koncert wspierają: Małopolskie Dworce Autobusowe oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie. 

Artykuły:

Operowe Menu Sylwestrowe

Szanowni Państwo!

W imieniu ARS MODI uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość zamówienia kolacji w Restauracji Operowej. Restauracja czynna od godziny 17.00 (również w przerwie koncertu). Możliwość wyboru menu zgodnie z załączonymi propozycjami

Propozycja I

  • Półgęsek na sałatce z kurek, szparag i jeżyn, podany z gruszką i dresingiem z wina porto;
  • Stek wołowy sous vide podany z faszerowanym pomidorem salsą verde, gorgonzolą, prawdziwkiem i rozetą ziemniaczaną oraz masłem ziołowym;
  • Cappuccino z dyni i mascarpone.

Propozycja II

  • Sałatka z awokado, mango, owocem granatu, prażonym słonecznikiem i dresingiem z czarnej porzeczki;
  • Krewetki jumbo z puree z batatów, z czarnym makaronem, pomidorem suszonym, groszkiem cukrowym polane sosem curry;
  • Tarta owocowa z lodami karmelowymi i solą himalajską.


Do każdego zestawu woda mineralna, kawa, herbata.

Restauracja czynna do ostatniego Gościa.

Informacja i rezerwacja: tel. +48 693 776 605

restauracja@vd-restauracja.pl

Rezerwacji kolacji prosimy dokonywać do dnia 23.12.2017.

Cena kolacji 150 PLN.

Wpłat za kolację prosimy dokonywać na konto:

ARS MODI S.C. 37 1140 2017 0000 4802 0517 8811

lub w Kasie Opery Krakowskiej.