A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Koncert Sylwestrowy

Terminy

Obsada:

Katarzyna Oleś-Blacha, Monika Korybalska, Adam Szerszeń, Krzysztof Kozarek, Michał Kutnik, Adam Sobierajski

Balet, Chór i Orkiestra Opery Krakowskiej
dyrygent: Tomasz Tokarczyk

Brak informacji o datach

Tradycyjnie, jak co roku, zapraszamy na koncert. Tym razem przeniesiemy się do Italii, a muzyka włoska, od XVIII wieku, aż po dzisiejsze znane wszystkim melodie i rytmy, wypełni swoim brzmieniem ten wyjątkowy czas. 

Tytuł koncertu został zapożyczony ze znanego włoskiego przeboju „Vivo per lei” i uzupełniony o słowa „vivo per tutti”. „Żyję dla niej, żyję dla wszystkich” – to hasło koncertów zapowiadające przesłanie na koniec starego i początek nowego roku. Warto spędzić te wieczory w gronie przyjaciół - w gronie solistów Opery Krakowskiej. Najpiękniejsze włoskie arie i duety oraz znane przeboje z Półwyspu Apenińskiego zaśpiewają artyści Opery Krakowskiej: Katarzyna Oleś-Blacha, Monika Korybalska, Adam Szerszeń, Krzysztof Kozarek, Michał Kutnik i Adam Sobierajski. Solistom będą towarzyszyć Balet, Chór i Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka. 

W programie wieczoru znajdą się m.in. utwory Giuseppe Verdiego („Traviata”, „Nieszpory sycylijskie”), Gaetana Donizettiego („Don Pasquale”), Giuseppe Verdiego („Rigoletto”, „Trubadur”), Maria Manzaniego („Vivo per lei”), ale też tematy ze słynnego „Ojca Chrzestnego” Nino Roty oraz takie przeboje jak „Felicita” Cristiano Minellono. Nie zabraknie także rytmów taranteli i tak lubianych przez publiczność pieśni neapolitańskich, a to zaledwie namiastka tego, co usłyszy Publiczność.

W przerwie Opera Krakowska zaprasza Widzów na lampkę wina i poczęstunek. 

Koncert wspierają: Małopolskie Dworce Autobusowe oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie.