A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Krakowskie Noce - Noc Teatrów 2018

Terminy

Realizatorzy:

Kierownik artystyczny projektu: Katarzyna Oleś-Blacha
Reżyseria: Anna Popiel
Scenografia i kostiumy: Bożena Pędziwiatr 

 

Brak informacji o datach

W ramach Nocy Teatrów zapraszamy na spektakl dla dzieci „Pan Tralaliński”, który jest częścią prestiżowego cyklu „Pieśń – Teatr Słowa”. 

Pomysłodawczyni i kierownik artystyczny całego projektu Katarzyna Oleś-Blacha w ramach przedstawienia przygotowała wyjątkowy repertuar, który przybliży melomanom pieśni wielkich polskich kompozytorów stworzone specjalnie z myślą o dzieciach. Program został przygotowany tak, by zainteresować zarówno dzieci, jak też ich opiekunów. Wykonają go: Karin Wiktor-Kałucka, Agata Widera-Burda, Magdalena Barylak, Michał Kutnik, Krzysztof Kozarek oraz dzieci: Gabriela Kutnik i Piotr Kutnik. Towarzyszyć im będą instrumentaliści: pianistka Marta Mołodyńska-Wheeler oraz Zespół smyczkowy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. I. J. Paderewskiego pod kierownictwem Pawła Wójtowicza.

Usłyszymy wybrane utwory z „Abecadła” Witolda Lutosławskiego, które kompozytor opatrzył adnotacją: „do wykonywania dla dzieci i przez dzieci”. Artyści zaśpiewają także pieśń Stanisława Moniuszki - balladę „Dziad i baba”, która powstała do tekstu Józefa Ignacego Kraszewskiego. Nie zabraknie również kilku tytułów z „Rymów dziecięcych” Karola Szymanowskiego, które kompozytor napisał do wierszy Kazimiery Iłłakowiczówny.