A A A
normalny kontrast | duży kontrast
Koncert Charytatywny

Terminy

Brak informacji o datach

Koncert Charytatywny "Dla Australii"Obsada:

Magdalena Barylak, Agnieszka Cząstka-Niezgódka, Monika Korybalska, Agnieszka Kuk, Katarzyna Oleś-Blacha, Iwona Socha, Karin Wiktor-Kałucka, Jarosław Bielecki, Krzysztof Kozarek, Michał Kutnik, Adam Szerszeń, Adam Sobierajski, Wołodymyr Pańkiw

Orkiestra Opery Krakowskiej
dyrygent: Tomasz Tokarczyk

 

Specjalny koncert charytatywny Artyści Opery Krakowskiej dla Australii to wyraz naszego zaangażowania w pomoc dla trawionego ogniem kontynentu i jego cierpiących mieszkańców oraz zwierząt. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek Województwa Małopolskiego, Witold Kozłowski.

Choć pożary w Australii są częstym zjawiskiem, w tym roku stały się wyjątkowo groźne, dotykając zalesioną i gęściej zaludnioną południową część kontynentu. Szacuje się, że płomienie niszczą obszar 6 milionów hektarów (to tak, jakby spalone zostało 30 procent powierzchni Polski). Dopóki czas pożarów się nie skończy, mieszkańców oraz służby zmagające się dniami i nocami z rozszalałym żywiołem oraz jego tragicznymi skutkami czeka trudna i kosztowna walka. Pomoc jest naprawdę potrzebna.

Dyrekcja Opery Krakowskiej nawiązała kontakt z Nicholasem Moorem, szefem Opery w Sydney (Opera Australia). Wyraził on wdzięczność i objął swoim patronatem to wydarzenie: To piękny gest w czasie bardzo trudnym dla wielu społeczności w Australii.

Bilety-cegiełki w cenie 50-150 zł do nabycia od 28 stycznia 2020 w Kasie Opery Krakowskiej. Uprzejmie informujemy, że na to wydarzenie nie jest prowadzona sprzedaż online. Płatność tylko gotówką.

Dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek zostanie przekazany za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża na konto funduszu pomocy i odbudowy ustanowione przez Australijski Czerwony Krzyż.
Dystrybucja biletów-cegiełek w Kasie Opery Krakowskiej. (także w przerwie spektakli i koncertów odbywających się przed 15 lutego 2020).