A A A
normalny kontrast | duży kontrast

LETNI FESTIWAL
Uwodzicielska „Carmen” na Wawelu

„Carmen” G. Bizeta jest jedną z najsłynniejszych oper na świecie. To właśnie tę pełną pasji opowieść o miłości zaprezentowaliśmy 27 czerwca, podczas drugiego wieczoru na wawelskim dziedzińcu w ramach 21. Letniego Festiwalu. W pięknej zamkowej scenerii rozegrała się historia, która zachwyca i porywa kolejne pokolenia melomanów. 

Artyści zachwycili blisko 1,5-tysięczną widownię. W tytułowej partii usłyszeliśmy Irynę Zhytynską, jako Don José Pawła Skałubę, w roli Escamillo Adama Szerszenia, a w partii Micaëli Wiolettę Chodowicz. Ponadto zaśpiewali: Karolina Wieczorek (Frasquita), Monika Korybalska (Mercedes), Krzysztof Kozarek (Remendado), Michał Kutnik (Dancario), Wołodymyr Pańkiw (Zuniga) i Stanisław Olejniczak (Morales). Chór, Chór Dziecięcy, Balet i Orkiestrę Opery Krakowskiej poprowadził Tomasz Tokarczyk. Krakowską „Carmen” wyreżyserował Laco Adamik, scenografię i kostiumy przygotowała Barbara Kędzierska. Za reżyserię światła odpowiadał Dariusz Pawelec. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. 

Przed nami jeszcze jeden wieczór na Dziedzińcu Arkadowym na Wawelu – gala baletowa „Grand pas…!”. Wystąpią tancerze Polskiego Baletu Narodowego, Teatru Maryjskiego w Sankt Petersburgu oraz Teatru w Koszycach, Słowackiego Teatru Narodowego w Bratysławie, Narodowego Teatru Opery i Baletu w Wilnie oraz naszej sceny.


Spektakl „Carmen” odbył się w ramach 21. Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej - „Teatr Opery”, który jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.